Web Sitemize Hoşgeldiniz.
  • info@seyhanlarajans.com.tr
  • 0544 666 21 72
  • Hafta İçi - 09:00 - 18:00
  • Pazar Kapalı

WEB TASARIM

Günümüzde internet kullanıcıların artması ile birlikte kurum ve kuruluşlar açısından web tasarım önemi artmaya başlamıştır. Canlı Tasarım Reklam Ajansı uzman ekibinin hazırladığı projeler, estetik, sadelik ve ciddiyet çizgisinden çıkmadan hazırlanmış çalışmalardır. Bu da marka ya da firmanızı rakiplerinizin önüne geçirecek bir etkendir.

 

Web site çalışmalarımızı hazırlarken izlediğimiz yolu sizinle paylaşmak isteriz.

 

Web Site için Analiz

      İlk olarak çalışmasını yapacağımız firma yada marka hakkında bilgi ediniyoruz. Ardından çalışma yapılacak olan marka yada firmanın rakip analizi yapılıyor. Rakip analizinin amacı sizleri onlardan farklı ve önde tutmaya çalışmaktır. Bir sonraki adımda müşteri kitleniz belirlenip, o müşteri grubunun ilgisini çekmek ve güven algısını oluştırmak adına araştırmalar yapılmaktadır. Son olarak müşteri talep ve fikirleri dinlenilmektedir.

 

Arayüz Tasarım Süreci

      Yapılan analizler sonrasında tasarım ekibi ile birlikte renk, tarz ve görünüm üzerindeki değerlendirmeler yapılarak ilk detayları arayüz tasarımına aktarmaya başlıyoruz. Tabi bu süreç burada yazdığımız kadar basit bir süreç olmuyor. Bir butonun renginden gölgelendirilmesine ve yerine kadar defalarca tekrarlanan çalışmalar... Bizim için oldu dediğimiz an müşterimize sunumumu yapıyoruz. Üzerinde en ince detayına kadar çalıştığımız için genelde ilk gönderimizde müşterimiz tarafından çok beğeniliyor. Tabi müşterilerimizden "acaba şurası böyle mi? olsa" diyenlerimizde oluyor. Talepleri doğrultusunda çalışmayı revize ediyoruz. Genelde en son yaptığımız çalışmaya geri dönüyoruz :)

 

Tasarım Onayı

      Müşterimizden tasarım onayı alır almaz yapılan çalışmanın mobil ve diğer ekranlarda görünümlerine bakılıyor. Uyumsuz ve sorunlu gördüğümüz kısımları tekrar düzenleyerek arayüz tasarımı yazılım ekibine aktarılıyor.

 

Yazılım Analiz Süreci

      Sürekli geliştirdiğimiz içerik yönetim sistemimiz ile yeni yapılacak olan web sitenin karşılaştırılması yapılıyor. Yönetim panelli web sitelerimizde her zaman müşterinin kullanım kolaylığı ön planda tutulmaktadır. Yapılan karşılaştırmalar sonrasında sitede kullanılacak renk tonları, animasyon alanlar, menü yapılarının yerleştirilmesi ve css gibi alanlar belirleniyor. Bu kısımda tasarım ekibi ile yoğun bir görüşme trafiği sağlanıyor.

 

Yazılım Süreci

      Web sitemizin tüm yazılım analizi hazırlandıktan sonra kodlamaya başlanıyor. Daha önce hazırlanan arayüz tasarımı kod ile birleşerek entegrasyon sağlanıyor. Bu işlem sonucunda projeniz bir yönetim paneli ile yönetilebilir ve kullanıcılarınız tarafından kullanılabilir hale geliyor. Müşteri talepleri doğrultusunda panelsiz çalışmalarda aynı aşamalardan geçerek hazırlanıyor. Eğer yönetim panelli bir web sitesi talep edildiyse, bu panel için resimli bir kılavuz hazırlanıyor. Bu kılavuz panel konusundan eğitim verildikten sonra unuttuğunuz yada "acaba bu nasıl yapılıyordu" dediğiniz durumlarda size destek olması için hazırlanmaktadır.

 

Yayın ve Destek

      Arayüz tasarımı hazırlanmış, kodlaması yapılmış olan web siteniz yayına alınmadan önce son bir onay için tarafınıza iletiyor. Varsa talepleriniz doğrultusunda son revizele yapılıyor. Ardından hosting ve domain yönlendirmeleri ve kurulumları yapılarak web siteniz yönetim panelli yada panelsiz şekilde yayına alınıyor. Web sitelerinizde ilk içerikler ekibimiz tarafından giriliyor. Yönetim paneli ile ilgili kılavuzuda ilgili kişilere gönderiyoruz. Yinede sorunlarınıza her zaman yanıt vermeye hazır bekliyoruz.

 

Kısaca özetleyecek olursak;

      Yaptığımız web site projelerinde önceliklerimiz şık tasarımı, seo uyumluluğu, mobil uyumluluğu, sade ve hızlı kod yapısıdır. Ayrıca yönetim panelli web site projelerinde kullanıcının bir web uzmanına ihtiyaç duymadan herhangi bir sosyal ağ gibi örneğin, facebook'a resim yazı ekleyip paylaşmak kadar kolay bir yönetim paneli sunmaktayız.

 

      Yaptığımız işin her zaman arkasındayız. Talepleriniz ya da sonradan oluşan ihtiyaçlarınıza yönelik ek geliştirmeler ile projenizi daha iyiye taşımaya devam ediyoruz. Her zaman önceliğimiz, memnuniyetinizdir.


Whatsapp Destek

Seyhanlar Ajans

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?